Odstranění znamének

Mateřská znaménka a pihy se mohou vyskytovat kdekoliv na těle. Některá mohou působit esteticky nevhodně, jiná mohou být zdraví nebezpečná.

Původ mateřských znamének může být různý, některá máme od narození, jiná se objeví během života.

Problémem znamének a pimentových skvrn je to, že se mohou rozvinout do melanomu – jedné z nejagresivnějších podob rakoviny kůže. Proto je důležité preventivně znaménka dermatologicky sledovat a ta podezřelá včas odstranit.

Jak postupovat při odstranění znamének a pih

O tom, do jaké kategorie znaménko spadá, rozhoduje dermatolog na základě vyšetření digitálním dermatoskopem, jak popisujeme na stránce vyšetření znamének.

Většinu tzv. vystouplých znamének a pih lze odstranit pohodlně laserem, výjimečně je nutné je odstranit chirurgicky. Výkony se provádí vždy v místním znecitlivění.

Odstranění znamének Praha

Co lze odstranit

  • bradavice
  • pihy
  • mateřská znaménka
  • červené tečky (hemangiomy)
  • a další útvary

V Elizabeth Beauty Clinic vám rádi poradíme a společně zjistíme v jakém rozsahu postupovat při řešení vašich znamének nebo pih.

Jak probíhá odstranění pih a mateřských znamének

Jestliže se domluvíme na lokální anestezii pro větší komfort nebo z důvodu širšího rozsahu výkonu, bude aplikujeme místně znecitlivující lék. Jeho dávka se bude řídit ve spolupráci s vámi.

Chirurgické odstranění znamének

Pokud se lékař rozhodne pro chirurgickou excizi, tj. vyříznutí pihy nebo znaménka, pak obvykle použije skalpel, se kterým vyřízne znaménko s minimálním okrajem zdravé kůže. Podle velikosti potom místo zašije nebo nechá vyhojit volně tzv. přes strup. Vzorek potom putuje do laboratoře na histologické vyšetření, které potvrdí diagnózu. Tento postup je nutný tam, kde lékař potřebuje znaménko ověřit. Hojení trvá zpravidla 2 až 3 týdny a nedoporučuje se provádět před dovolenou.

Laserové odstranění znamének

Druhou možností je odstranění odpařovacím laserem, pokud lékař usoudí, že se jedná o zcela nezhoubný projev. Jedná se o výkon, který odstraní vystupující část znaménka, a tu zničí. Výhoda je, že jde o velice přesné ošetření, po kterém se neudělá nápadná jizva, takže výsledný efekt působí přirozeně. Nevýhoda je, že se znaménko zničí a nemusí se odstranit celé. Hojení trvá několik dnů.

Individuálně poradíme každému zájemci jak přesně a bezpečně postupovat při odstranění znamének.

Po odstranění znaménka

Po odstranění je ranka krytá sterilním krytím. To si může pacient odstranit po několika dnech, během kterých ránu nesmí namáčet. Je nutné́ udržovat ránu v čistotě, aplikujte dezinfekci nebo masti dle pokynů ošetřujícího lékaře. Je rovněž důležité́ dodržovat režim bez zvýšené́ tělesné námahy, zvláště pak, pokud byla rána sešita. Dostavte se ke kontrole, případně odstranění stehů v objednaném terminu.

Stroupek po ošetření odpařovacím laserem se sám odloučí přibližně do deseti dnů. V žádném případě se nesmí stroupek odloupávat a je třeba vyčkat, až se spontánně uvolní. Následně zůstává malá nenápadná jizvička. Okolí po ošetření může být mírně zarudlé, toto zarudnutí samo zmizí během několika dnů.

Návrat k běžným aktivitám

Po odstranění znamének je možné ihned se vrátit k běžným aktivitám (pracovní neschopnost obvykle není nutná). Avšak v případě vyříznutí je vhodné se vyvarovat sportu alespoň do zhojení ranky, zvláště pokud bylo znaménko odstraněno na zádech, v podpaží apod., kde by mohlo při námaze dojít k nežádoucímu „rozjetí“ jizvy. Po odstranění znaménka se minimálně 6 týdnů ošetřovaná oblast nesmí vystavovat slunečnímu záření.

Odstranění znamének cena

Cena odstranění znamének a pih záleží na rozsahu a také na zvoleném postupu (chirurgicky nebo laserem). Odstranění znamének může předcházet jejich vyšetření. Po chirurgickém odstranění znamének následuje zpravidla histologický rozbor. Více o ceně odstranění znamének se dočtete v ceníku.

Zkušenosti klientů s epilací u nás

Tereza D.

Byla jsem v Elizabeth Beauty Concept na odstranění znamének a všechno bylo na jedničku. Vřele doporučuji.

Zdroj: Osobní hodnocení

Martina M.

Byla jsem na prevenci a odstranění mnou vybraných znamének u paní doktorky Vološčukové. Mohu jedině doporučit. Paní doktorka je moc milá a příjemná. Vše perfektně vysvětlí. Sestrička je taky moc sympatická. A samotný zákrok odstranění je rychlý a vůbec nebolí.

Zdroj: Google

Tereza D.

Byla jsem u Elizabeth Beauty Concept na odstranění znamének a všechno bylo na jedničku. Vřele doporučuji.

Zdroj: Osobní hodnocení

Aneta H.

K doktorce Vološčukové chodím pravidelně. Ať už na estetické ošetření nebo naposledy na odstranění a kontrolu znamének a naprostá spokojenost. Mladá, milá, precizní a vždy vše do detailu vysvětlí.

Zdroj: Osobní hodnocení

Richard P.

Profesionální přístup, super poloha v centru.
Absolvoval jsem preventivní vyšetření znamének u Dr. Vološčukové s následným nechirurgickým odstraněním. Vše proběhlo rychle a hladce. Největší plus je ordinační doba i po 18:00 👍🏻

Zdroj: Google

Laserová epilace cena

Odstranění mateřských znamének
TypCena
Odstranění znaménkadle rozsahuod 1 500 Kč
Histologické vyšetření2 500 Kč
Odstranění znaménka laserem1200 Kč
Laserové odstranění druhého a každého dalšího znaménka400 Kč

Chci nezávaznou konzultaci