Vyhlazení vrásek neurotoxinem (BTX)

I když někdy bývají vrásky slušivé, málo kdo je za ně rád.

Vrásky způsobují, že vypadáme unaveně, ustaraně, rozzlobeně, nepřátelsky a díky nim si připadáme starší. Není divu, že se obecně snažíme vrásek vyvarovat nebo je, pokud možno, skrýt či vyhladit.

Jak funguje odstranění vrásek pomocí botulotoxinu?

BTX je lékařský prostředek a zároveň přírodní látka obsahující toxiny, které zabraňují přenosu nervosvalového impulzu, zabraňují nadměrným svalovým stahům a uvolňují svalové napětí.

Vyhlazení vrásek pomocí neurotoxinu BTX, botox Praha

Jeho účinky zajistí:

 • eliminuje svalové smršťování
 • díky tomu zůstává jemná kůže napjatá
 • původní vrásky se vyhlazují
 • nevznikají nové vrásky
 • eliminuje se ztráta elasticity kůže

V Elizabeth Beauty Clinic používáme špičkové výrobky, obsahují malá množství vysoce čištěného proteinu, který je derivátem baktérie Clostridium botulinum.

Pro jaké typy vrásek je aplikace BTX vhodná

Neurotoxiny a BTX se využívají zejména pro vyhlazení mimických vrásek v horní polovině obličeje, odstranění vrásek na čele nebo kolem očí. Patří mezi ně:

 • vodorovné vrásky na čele
 • glabelární vrásky neboli glabela – mezi obočím
 • mračivka – vráska u kořene nosu,
 • okolí očí
 • žvýkací svaly – pro docílení efektu zúžení a zaoblení dolní části obličeje (tzv. V-line)

Neurotoxiny se také aplikují za účelem snížení pocení na různých částech těla, při chronických migrénách a při bruxismu, což je stav, kdy člověk např. ve spánku nadměrně zatíná a vrže zuby.

Proč se rozhodnout pro aplikaci BTX

Krémy a séra působí jen povrchově, pokud chceme dosáhnout trvalejšího řešení, je vhodné využít moderní medicínské metody a přípravky.

Známky stárnutí pleti, a zejména vrásky, lze velmi efektivně zmírnit aplikací látek, které uvolňují svalové napětí. Výsledkem je vypnutí pleti a vyhlazení vrásek. Těmto látkám se obecně říká neurotoxiny a existuje jich mnoho značek od různých výrobců. U nás pracujeme s ověřenými odzkoušenými preparáty botulotoxinu (BTX). BTX aplikujeme nejčastěji do oblasti čela a očního okolí. Přečtěte si víc o možnosti vyhlazení vrásek na čele, mezi obočím nebo kolem očí.

Jak ošetření BTX probíhá?

Vyhlazení vrásek pomocí BTX je ambulantní zákrok trvající jen několik minut. Aplikace probíhá tenkou jehličkou pod kůži do příslušné oblasti, zákrok může být pár vteřin nepříjemný. Do několika minut až hodin po zákroku se vyhladí drobné vpichy a nikdo na vás nepozná, že jste ošetření podstoupili.

Pokud Vás tedy zajímá, jak odstranit vrásky na čele nebo mezi obočím, pak je BTX tím správným řešením.

Jak dlouho vydrží efekt vyhlazení vrásek pomocí BTX?

Neurotoxiny působí pouze po přechodnou dobu, jejich efekt není trvalý. Po několika dnech, nejpozději do 2 týdnů po aplikaci, zaznamenáte uvolnění svalu, které následně přetrvá 3 až 6 měsíců. S větším počtem opakování ošetření se rozestupy zpravidla prodlužují. O tom, jak často aplikovat BTX ve Vašem případě, se domluvíme při osobní konzultaci.

V čem se aplikace BTX liší od výplní kyselinou hyaluronovou?

Je dobré vědět, že princip působení neurotoxinu je naprosto odlišný od efektu výplní kyseliny hyaluronové. Zatímco neurotoxiny blokují pohyb svalů, které následně netvoří vrásky, kyselina hyaluronová hydratuje kůži, a tím pomáhá již existující vrásky vyplnit.

BTX zabrání tvorbě nových vrásek, pomůže vyhlazení vrásek na čele, mezi obočím nebo kolem úst. Kyselina hyaluronová je výborná hydratující výplň existujících statických vrásek.

Obě metody lze výborně kombinovat. Postup ošetření a postup při odstranění Vašich vrásek spolu nejlépe naplánujeme během Vaší individuální konzultace.

Existují rizika a komplikace spojené s vyhlazením vrásek?

Pokud si zvolíte erudovaného lékaře, který má vzdělání a zkušenosti v estetické dermatologii, pak je riziko téměř nulové. Při aplikaci BTX je důležitá správná dávka. Nadměrnou aplikací bychom dosáhli strnulého výrazu obličeje „bez emocí“, což není naším cílem. U nás v Elizabeth Beauty Clinic se snažíme naopak o přirozené omlazení a uvolnění výrazu obličeje.

Kontraindikace

Existují situace, kdy neurotoxiny aplikovat nelze. V takových případech pak hledáme s klientem alternativní řešení. Pro koho není BTX vhodný?

 • těhotenství
 • kojení
 • některé neurologické a svalové poruchy
 • alergie na některé složky přípravku
 • poruchy srážlivosti krve
 • při zánětu v místě aplikace

 

Další alternativy odstranění vrásek

Pro zmírnění nebo odstranění vrásek se používají i další metody. Jak jsme psali již výše, pro vyplnění existujících statických vrásek aplikujeme výplně kyselinou hyaluronovou. Mezi další alternativy omlazení kůže patří terapie vlastní krví, mezoterapie, microneedling, laserová ošetření, chemický peeling, fotorejuvenace a mnoho dalších. Každá pleť a každý věk si žádá vlastní procedury, a tak u nás v Elizabeth Beauty Concept nabízíme jako součást služeb individuální poradenství.

Další možností je rozsáhlejší rejuvenace pomocí ošetření Endolift® nebo neinvazivní facelifting.

Vyhlazení vrásek cena

Cena aplikace se odvíjí od počtu ošetřených oblastí a od množství aplikované látky. Během osobní konzultace Vám cenovou kalkulaci připravíme. Více o cenách vyhlazení vrásek.

Recenze zákazníků

Jana Z.

Byla jsem u paní doktorky Pavlíčkové na výplni rtů a brady. Paní doktorka je velmi sympatická, všechno do detailu vysvětlí a je opravdu pečlivá. Všechny zákroky, které mi dělala, byly precizně provedené, a jsem moc spokojená s jejich efektem, cítím se mnohem atraktivnější. Líbilo se mi, že se paní doktorka nesnaží pacientům vnucovat spoustu zákroků, a naopak poradí, co by bylo vhodné a co ne. Ordinace má skvělou lokalitu přímo v centru a oproti jiným klinikám tam nejsou tolik napálené ceny. Určitě ráda přijdu znovu, byla jsem moc spokojená. Zdroj: Google

Martina K.

Velice příjemná návštěva, absolvovala jsem aplikaci botulotoxinu, bezbolestně, paní doktorka mě i nalíčila, takže jsem mohla odejít, aniž by bylo vidět, že jsem byla na zákroku. po dovolené navštívím ráda zase. děkuji moc

Martina K.

Kdyby to šlo, dala bych hvězdiček víc…. Bála jsem se ze začátku aplikace kanylou, ale paní doktorka mě ubezpečila, že mě nic bolet nebude, a měla pravdu. Zvládla jsem bez lokálního umrtvení krémem zákrok úplně v pohodě. Absolvovala jsem hydrataci celého obličeje a botulotoxin. Už se těším na příště! Moc děkuji za profesionální přístup … chválím i velice milý personál.

Zdroj: Osobní hodnocení

Martina Kr.

Kdyby to šlo, dala bych hvězdiček víc…. Bála jsem se ze začátku aplikace kanylou, ale paní doktorka mě ubezpečila, že mne nic bolet nebude a měla pravdu,.. zvládla jsem bez lokálního umrtvení krémem zákrok úplně v pohodě… absolvovala jsem hydrataci celého obličeje a botulotoxin… už se těším na příště!! Moc děkuji za profesionální přístup .. chválím i velice milý personál.

Zdroj: Osobní hodnocení

Cena

ceny ošetření btx dle lokality
Botox/Dysport Cena Stálá akce
Mračivka 3 600 Kč sleva 20% při 2 a více oblastech
Čelo 3 000 Kč sleva 20% při 2 a více oblastech
Oční okolí 4 099 Kč sleva 20% při 2 a více oblastech

Podpaží

10 900 Kč

původně 12 000,-

Mesobotox / Baby botox

od 2 500 Kč

Chci nezávaznou konzultaci

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.