Děláme z žen královny a z mužů krále

Klinika estetické dermatologie a komplexního zdraví Elizabeth Beauty Clinic

Zastavit stárnutí a „být stále mlád“ by si přál každý. Aktuální trend mládí tomu nahrává. Je navíc dokázáno, že mladí a dobře vypadající lidé jsou celkově úspěšnější. Jak to ale udělat, abychom vypadali svěže, mladě, odpočatě a na své okolí působili vyrovnaně a sympaticky? Nová klinika estetické a laserové medicíny Elizabeth Beauty Clinic se rozhodla jít cestou komplexní péče. MUDr. Elizabeth Pavlíčková (Adenubiová), PhD., zakladatelka, ředitelka a hlavní lékařka kliniky nám pověděla, jak se v jejím pojetí snoubí zdraví a krása.

Elizabeth Beauty Clinic - dermatologie a estetická medicína

Paní doktorko, jste diplomovanou lékařkou v oboru dermatovenerologie a trichologie. Vaším hlavním oborem je estetická medicína a anti-aging. Co je pro Vás při Vaší práci nejdůležitější? Čeho byste chtěla u svých klientů dosáhnout?
Pro mě je nejdůležitější, aby od nás odcházel klient spokojen sám se sebou. Neděláme ošetření pro ošetření, ale pro klienta tak, aby se cítil co nejlépe a rád se k nám vracel. Z toho důvodu jsem se rozhodla věnovat nejenom kráse, ale i zdraví.

Máte nějaké krédo či filozofii?
Součástí mé filozofie je pocit zdravého sebevědomí a spokojenosti sama se sebou, proto mám v logu korunku, protože děláme z žen královny a z muže krále.

Jak jste se k tomuto oboru dostala? Kdy se zrodila myšlenka stát se lékařkou a specializovat se na estetickou medicínu?
V posledním ročníku na medicíně jsem již věděla, že se chci věnovat největšímu orgánu těla – kůži. Vybírala jsem tedy mezi popáleninami, plastikou a kožním. Poslední varianta byla nakonec nejideálnější, protože tento obor zasahuje do mnoha dalších oblastí, a navíc se mohu věnovat estetické medicíně, která mě velmi naplňuje. Pacienti očekávají, že když jdou například na výplň vrásek, tak jdou k odborníkovi „přes kůži“ a často potřebují řešit i jiné problémy, což mi moje specializace umožňuje.

Na co kladete při Vaší práci největší důraz? Co je Vaším cílem?
Rozhodně na pečlivost, vždy se maximálně soustředím na pacienta a jeho problém (při práci pak téměř nemluvím). Snažím se vždy najít rovnováhu mezi přáním a reálnými výsledky, což může být někdy výzva.

Proč jste se rozhodla založit vlastní kliniku?
Tuto myšlenku jsem měla již dlouho, vždy to byl můj sen. Rozjížděla jsem několik jiných klinik a byla jsem často svědkem toho, kdy vedení nerespektovalo přání lékaře, který byl pak nucen pracovat s přístroji, se kterými minimálně nebyl spokojen. Dalším důvodem je to, že se chci věnovat pacientům jako celku, řešit i jejich jiné potřeby, které často zasahují do psychosomatické oblasti. Kůže a nervy a z toho plynoucí jiná onemocnění spolu úzce souvisí a já mám konečně možnost se na to vše zaměřit. Nabízíme tak nejen krásu, ale i zdraví a pocit spokojenosti.

Jak docílit toho, aby člověk vypadal dobře, svěže, odpočatě?
I když to zní jako klišé, tak pořád platí, že základem je správná životospráva, tedy zdravý jídelníček, dostatek spánku, co nejméně stresu. Působí na nás však mnohem víc faktorů, jako je např. znečištěné ovzduší, UV záření, kouření atd. Tomuto souboru se říká expozom a hraje významnou roli při stárnutí. Naším cílem je na to upozornit a nabídnout takový omlazovací koktejl, který vytvoříme každému pacientovi na míru. Dnes jsme schopni se podívat dovnitř buněk a říct, jak jsou na tom s metabolismem a oxidačními schopnostmi, a na základě toho pak individuálně určit, co pomůže v prevenci stárnutí.

Které zákroky tvoří jakési jádro Vaší každodenní praxe?
Mezi nejžádanější zákroky jsou stále výplně na bázi kyseliny hyaluronové a neurotoxiny na vyhlazení vrásek. Dále mezoterapie, což je vpravení výživných látek tenkou jehličkou do pokožky a potom laserové omlazení pleti.

MUDr. Elizabeth Adenubiová Pavlíčková, PhD.
MUDr. Elizabeth Adenubiová Pavlíčková, PhD

S jakými problémy Vás klienti kontaktují nejčastěji?
V tuto dobu docela často řešíme akné a stav po akné. Také teď chodí poptávky do naší vlasové poradny, kde řešíme padání vlasů, které může mít různé příčiny. Rovněž jsou poptávky na zvětšení rtů, což dělám ráda.

Co byste doporučila ženě kolem třiceti, která chce vypadat dobře, ale přitom přirozeně?
Aby se zaměřila na prevenci, tj. aktivní omlazování kůže pomocí mezoterapie či bioremodelace pleti. Ženy často přijdou a chtějí řešit konkrétní vrásky, které někdy bývají hluboké – ty chtějí odstranit a pak už neřeší další prevenci, aby se neobjevovaly znova. Myslím si, že investice do sebe se vždy vyplatí.

Jaké zákroky jsou běžné u žen kolem 40 let?
Tady nejčastěji řešíme vyhlazení vrásek pomocí neurotoxinu či výplní. Dále se soustředíme na lifting ochablých partií oválu obličeje či krku.

Je v padesáti nebo šedesáti už pozdě začít s estetickou dermatologií? S čím může počítat žena, která se k vám po padesátce vydá poprvé a chce vylepšit svůj vzhled?
Nikdy není pozdě na to začít se o sebe starat a chtít vypadat a cítit se dobře. Proto i v padesáti či šedesáti lze dělat mnoho omlazovacích metod. Nejčastěji je to pomocí laserů, někdy liftingových nití. Změny jsou tak postupné a vyžadují trpělivost, pokud taková žena nechce invazivní řešení.

Máte i mužské pacienty? S čím nejčastěji přichází?
I muži tvoří naši klientelu, asi tak ze čtvrtiny. Nejčastěji je trápí vrásky na čele a kolem očí, dále padání vlasů a pak příliš husté ochlupení např. na zádech. Zde si pomáháme epilačními lasery.

Kromě dermatologie jste odbornicí na trichologii. Můžete čtenářům vysvětlit, o co se přesně jedná a kdy je trichologické vyšetření potřeba?
Tricholog je specialiasta na vlasovou pokožku a nemoci s ní spojené. Na rozdíl od kadeřníka řeší nemoci postihující vlasový folikul, ztrátu vlasů, ale patří sem i ochlupení na těle. Existuje spousta nemocí, které mohou zapříčiňovat ztrátu vlasů či ochlupení, přičemž některé procesy mohou být i nezvratné. Naším úkolem je tuto nemoc včas odhalit a léčit. K tomu používáme digitální analytické přístroje, jsme schopni se podívat „do buněk“ a odhalit tak deficit vitamínů či jiných prvků, provést krevní odběry či genetické vyšetření na padání vlasů a na základě všech vyšetření pak určíme nejvhodnější léčbu. Jako jediná klinika v ČR nabízíme vskutku nejširší možný záběr.

Na Vaší klinice pomáháte ženám a mužům také neinvazivně hubnout. Redukovat nadbytečný tuk v partiích, kde tvoří nevzhledné bochánky. Co přesně dokáže liposukce s pomocí Vašich přístrojů?
Neinvazivní liposukce na bázi radiofrekvence s ultrazvukem je velmi efektivní a trvalé řešení k odstranění tukových polštářů. Nejčastěji se jedná o břicho, boky, vnější stehna a kolena. Kromě odstranění tuku vede i ke zpevnění pokožky a zmírnění celulitidy. Celý tento proces je však komplexní, proto při vstupní konzultaci pacienta vyšetříme, změříme metabolismus, pomůžeme s jídelníčkem a celkově nastavíme životosprávu tak, abychom dosáhli úspěchu.

V čem je neinvazivní odstranění tuku výhodnější než klasická liposukce?
Tím, že nezasahujeme nijak invazivně, jsou rizika téměř zanedbatelná, ošetření je komfortní a nebolestivé. Pacienti se ihned vracejí do práce, nejsou nijak limitováni, dokonce mohou i ten den sportovat.

Je po neinvazivní liposukci potřeba dodržet nějaký speciální režim?
Vše se odehrává pod kůží, kde se tuk pomalu odbourává a přes mízní systém se dostává pryč z těla. Proto je třeba hodně pít tekutiny, a naopak se vyhnout alkoholu. Samozřejmě nemá smysl si hned potom zajít na menu do fastfoodu. Je také dobré podpořit metabolismus doplňky stravy, které s odbouráním tuku pomohou na přírodní bázi.

Abychom nezapomněli, provádíte i epilaci – trvalé odstranění chloupků v partiích jako jsou lýtka, podpaží, obličej, třísla a intimní oblasti. Jak to funguje a kolik sezení si musí klient naplánovat?
IPL epilace se zaměří na oblast, kde rostou nežádoucí chloupky, a zničí vlasový kořínek nebo jeho cévu. Po opakování (cca 6x) již chloupek dál neroste. Ošetření je komfortní a téměř bezbolestné. Po několika měsících se tedy klient těší z hladké pokožky.

Kdy je vhodná doba pro epilaci?
Ideální je začít na podzim a pokračovat v zimních měsících. V létě kvůli opalování není ošetření doporučeno na místech vystavených slunci.

Jak má postupovat klient nebo klientka, která má zájem svůj vzhled vylepšit?
Nejvhodnější je objednat se na konzultaci, kde probereme jednotlivé problémy klienta a na jejich základě určíme plán ošetření. Součásti plánu ošetření je dodržování domácího režimu. Vše neudělá jenom ošetření, ale klienti dostanou podrobný návod, jak se starat o pleť či tělo doma.

Chtěla byste čtenářům a čtenářkám něco vzkázat a např. jim dát dlouhodobé anti-aging tipy?
Chtěla bych připomenout, aby nezapomínali na správné čištění pleti. Bohužel se čím dál víc setkávám s nesprávným postupem, který pak ústí v různá podráždění či akné. Nezapomínat také na krk a ruce a používat krémy s SPF celoročně.

Děkujeme za rozhovor a přejeme Vaší klinice mnoho úspěchů a především zdravé, krásné a spokojené klienty.

Chci nezávaznou konzultaci

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.